Alexandra Bryl
Alexandra Bryl el-dorado.strefa.pl Właściwie jej kariera przygoda z muzyką zaczęła się gdy była jeszcze małą dziewczynką.
Pewnym sensie przyczyną jej muzycznych zamiłowań byli jej rodzice, (jak sama Ola o nich pisze: "maniacy dobrej muzyki". W dzieciństwie w domu ją najbardziej interesowało wszystko co gra. Z tego okresu najbardziej w jej pamięci utkwiły brzmienia Pink Folyd, Dire Straits, AHA, Electric Light Orchestry, J. M. Jarre, później miedzy innymi Vangelisa Mozarta, J. V. Beethovena, no i w końcu M. Bilińskiego oraz W Komendarka. Tak że jak widać jest to dość różnorodna mieszanina stylów.
Swoje powołanie do tworzenia muzyki odczuła oglądając, któryś z Konkursów Chopinowskich.

Gdy Ola miała 6 lat, tata kupił jej pierwszy Keyboard, była to Yamaha, który okazał się dla niej wielką radością, wygrywała na nim wszystko co wokół siebie postrzegała. Pewnym przełomowym momentem w jej fascynacji muzyką była śmierć jej dziadka, który uczył ją w dzieciństwie pierwszych melodii. Był to moment, który wywarł na niej wiele emocji które również w pojmowaniu świata muzycznego odcisnęły swe piętno. Kolejnym przełomem był rok 2000, wtedy bardziej zaczęła się przysłuchiwać barwom elektronicznym i muzyce elektronicznej ogólnie, czuła wtedy że coś tej muzyce jest ale jeszcze nie do końca to odkryła.
Dopiero w 2002, kiedy już tak na poważnie swoją wyobraźnie zaczęła przekładać na dźwięki i to był moment odkrycia tajemnicy muzyki elektronicznej. W tym samym roku rozstała się ze swoją małą Yamahą, zamieniając ja na większą 4 oktawową. Jednak szybko zamieniła ją na Rolanda U20, na którym powstała pierwsza jej poważna kompozycja, posiada go do dziś. Rozbudowuje swoje instrumentarium nadal ale zapewnia, że ze swym pierwszym Rolandem się nigdy nie rozstanie.

O swoich inspiracjach mówi, że największą jest życie, to co się wokół niej dzieje, emocje, zjawiska przyrodnicze, kataklizmy, technologie, nowe rozwiązania, elastyczność umysłu ludzkiego, nieograniczone jego możliwości oraz dobro i zło.

Na swój twórczy czas obrała noc, "wtedy wena jest większa niż w dzień. Większość jej utworów, żeby nie powiedzieć wszystkie, powstały właśnie w nocy".

Jej utwory powstają w etapach właściwie nigdy nie ma tak, by cały utwór od razu był gotowy, nieraz po czasie wraca do rozpoczętej kompozycji.

Inną jej pasją jest malowanie - głównie na szkle, ozdabia swoimi grafikami przedmioty użytku codziennego kubki talerze etc.

Strona oficjalna Alexandry http://alexandrabryl.strefa.pl

Ostatnia zmiana: 30.04.2010