Maciej Braciszewski

Maciej Braciszewski urodzony w 1976 roku w Gnieźnie to muzyk z wykształcenia. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 1996, zaś na scenie zadebiutował 4 lata później, kiedy to na rynku w Gnieźnie zagrał on wspólnie z Robertem Kanaanem.
Na przestrzeni dwóch następnych lat zagrał on na uroczystościach ku czci św. Wojciecha oraz do pokazu świateł i laserów w Świeciu nad Wisłą, na zaproszenie Roberta Kanaana.

1 maja 2004 roku Maciej zagrał koncert w Bydgoszczy, który odbył się z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Grał wtedy wspólnie z formacją Electronic Revival, Tomaszem Pałuszkiem oraz Pawłem Murlikiem. Następnie do 2008 roku Maciej przebywa w Irlandii, gdzie powstaje jego debiutancki album zatytułowany "Moonlight". Tam też zrodził się pomysł na stworzenie albumu opowiadającego początki państwa polskiego - „A.D. 966”. Album ten miał swoja premierę w marcu 2009 roku na antenie internetowego radia EL-Stacja i radia NAW ( Meksyk ).
W tym samym roku Maciej zagrał koncert promujący ten materiał podczas V Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie, gdzie stał na scenie obok Andrzeja i Elżbiety Mierzyńskich, Jakuba "Polaris" Kmiecia oraz Marka Bilińskiego.

Od początku swojej działalności Maciej pracuje na sprzęcie firmy Roland. Grał już na modelach: E-15/35/70, JV-30/35/80/90, XP-10/50, D-10/20, D-50, PC-300 ED, M-VS1, D-110 oraz GAIA i AX-SYNTH, modele udostępnione specjalnie na koncert w Katedrze Gnieźnieńskiej, który odbył się 1 maja 2011 roku z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II.
Obecnie Maciej pracuje na modelach V-SYNTH i V-SYNTH GT. Maciej tworzy również dźwięk do widowisk historycznych prezentowanych przez grupę "Comes". Jedno z nich - "Koronacja Królewska" rejestrowane było przez telewizję Discovery Historia.
20 sierpnia 2011 roku Maciej zagrał koncert w ramach imprezy „Elektroniczny Weekend” w Mogilnie.


Strona oficjalna kompozytora: http://mbraciszewski.el-stacja.pl/wp/

Profil konpozytora na myspace: http://www.myspace.com/maciejbraciszewski

Ostatnia zmiana: 11.07.2013