Endorphine
Endorphine el-dorado.strefa.pl W epoce kamienia łupanego, nasi przodkowie porozumiewali się poprzez czesanie po główkach maczugami. W obecnych czasach przeciętny człowiek siedząc na internetowych czatach, spędza więcej czasu niż rozmawia w cztery oczy. Dlatego nie trudno się dziwić, że my poznaliśmy się przez Internet. Poprzez długie rozmowy wyłoniła się nam wizja. Wizja zespołu, który nie będzie robił muzyki takiej, jaką robią wszyscy. Nie będzie robił muzyki tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Chcemy robić to, co będzie się podobało - w większym lub mniejszym stopniu. Ze względu na mieszane klimaty, każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. Taką mamy skromną nadzieję. Teraz kilka słów o nazwie zespołu. Endorphine (endorfina) to tzw. hormon szczęścia. Chcemy aby słuchacz na długie godziny po przesłuchaniu pozostawał pod wpływem emocji jakie niesie nasza muzyka, dlatego taka nazwa wydała się nam jak najbardziej odpowiednia. Czy wszystkie utwory sprawią, że będziecie się czuli szczęśliwi...?... takie jest założenie. Tworzymy razem od około roku, szlifujemy swój warsztat, wymieniamy się pomysłami, besztamy się za bylejakość i dostarczamy sobie nawzajem impulsów do stworzenia czegoś ciekawego.

Styl:
Nasza muzyka to zbiór różnych klimatów, całkowicie innych dziedzin rzemiosła muzycznego, reprezentujemy szeroką gamę stylistyczną będącą mieszaniną el-muzyki, muzyki etnicznej, downtempa i jazzu - mikstura ta zwana jest popularnie muzyką world. Ciężko jest czasami dojść do porozumienia, ale efektów możecie posłuchać.

Skład:

1. Piotr "Piter" Skrzypczyk. Endorphine el-dorado.strefa.pl
Toruńczyk urodzony 29 listopada 1971 roku.Cztery lata szkoły muzycznej pierwszego stopnia pozostawiły po sobie jedynie obycie z muzyką i pewnośc, ze ze słuchem wszystko jest w porządku ;-) Nastąpiła muzyczna przerwa uprzyjemniana jedynie okazjonalnym domowym koncertowaniem Ojca na akordeonie. W wieku 17 lat została zakupiona gitara - no i wtedy się zaczęło. Ognicha i wieczne w domu szarpanie strun - poezja śpiewana w najlepszym okresie swojego rozkwitu :-)
Następne etapy to już użytkowanie komputera w tym celu: Atari 1040ST jako doskonały sekwencer sterujący Yamahą SY22 to już namiastka domowego studia. Era PCtów zapoczątkowała okres, w którym studio domowe nabrało kolorytów i możliwości niespotykanych dotychczas w tworzeniu muzyki. Od tej pory następuję ciągły rozwój technologiczny a co za tym idzie coraz lepsza jakość nagrań.
Muzyka, którą tworzy oscyluje w bardzo szerokim zakresie stylistycznym od wysublimowanych łamańców harmonicznych opartych o jazzowe wzorce, przez ambientowe muzyczne plamy pobudzające umysł samym swoim brzmieniem aż do technicznej, mocno zrytmizowanej muzyki tanecznej.
Sprzęt:
PC z procesorem Athlon 2,5, na którym macierzystą platformą jest program Fruity Loops z zestawem wirtualnych instrumentów, których brzmienie nie ustępuje już ich harwarowym odpowiednikom. Nieodzowna jest również klawiatura sterująca, ktorą jest model M-Audio Radium 61. W częsci utworów wykorzystana jest gitara elektroakustyczna Cort o przepięknym klasycznym brzmienu.
Preferencje w kompozycji:
Muzyka elektroniczna, filmowa, ścieżki dźwiękowe do gier i wiele innych.


2. Adam "Mr. Smok" Bórkowski Endorphine el-dorado.strefa.pl
Żyje w Poznaniu, tutaj pracuje i mieszkam. Muzyka to moja wielka pasja więc poświęcam jej większość mojego wolnego czasu. Sprzęt: Ensoniq TS12,
Ensoniq MrRackEmu Orbit,Nord Modular G2,dwa komputery przystosowane do muzykowania,
Soundcraft Folio Lite mixer.
Muzyka: Szeroko pojęta muzyka elektroniczna.

Muzyka zespołu:
http://endorphine.mp3.wp.pl
Endorphine w serwisie Jamendo
Stąd pobierz bezpłatne pliki mp3 zespołu Endorphine.Od początku 2004 r. do październiku 2006 z grupą współpracował także, Tomasz - Nerious - Szymański. Postanowił jednak, podązać własną ścieżką i opuscił grupę, by nieograniczać się żadnymi wpływami.

Od około połowy 2009 roku Endorphine jest duetem. Trio postanowół opuścić Krzysztof "Kenny" Kurkowski, oddając się rodzinie. Wniósł On jednak spory wkład w styl i twórczość Endorpchine, Więc poświęcmy mu kilka chwil.

Krzysztof "Kenny" Kurkowski
Z muzyką komputerową związany jestem od dziecka, począwszy od C64 przez Amigę dotarłem do PieCka i tak sobie nadal muzykuję. W ciągu tych kilkunastu lat napisałem około 400 nie koniecznie skończonych utworów.
Robiłem muzykę do projektu Nicram Graphics pt."Planeta Robotów".Aktualnie piszę udziwiękowienie dla Aazero Interaktive, czyli do powstającej gry Deamoneth.
Sprzęt: Komputer PC, program Fruity Loops Muzyka: el-muzyka, breakbeat.

Ostatnia zmiana: 12.07.2011