Electronic Revival
Electronic Revival powstał w 2006 roku z pasji dwojga uzdolnionych muzyków, klawiszowca - Marcina Chmary oraz gitarzysty - Tomasza Florka, którzy znaleźli się na wspólnej muzycznej drodze, już w 2001 roku. Muzyka, którą wspólnie tworzą zasadniczo mieści się w nurtach rocka elektronicznego, choć wiele ich utworów kojarzy ze sobą wiele gatunków rocka i muzyki elektronicznej, jest bardzo dynamiczna bogata w barwy, a także momentami transowa. Duet ma już na swoim koncie dwa albumy "Przebudzenie", który jest ich debiutem wydawniczym oraz "Exequatur", który jest zaprzeczeniem obiegowego poglądu, iż drugi album zawsze jest tym słabszym. Wręcz przeciwnie, płyta jest rewelacyjną kwintesencją kunsztu obu muzyków i esencją dobrej progresywnej elektroniki. Duet jednak nie ogranicza się jedynie do sesji studyjnych, a wręcz przeciwnie jest częstym gościem na wielu festiwalach i imprezach muzycznych.

Jednak największym Ich osiągnięciem jest stworzenie w Cekcynie festiwalu
"The Day Of Electronic Music", który już od 5 lat jest wielkim świętem muzyki elektronicznej, i z roku, na rok gromadzi coraz większe rzesze miłośników gatunku.
Oficjalna strona duetu i festiwalu: http://www.electronic-revival.pl/
Marcin Chmara
Marcin Chmara – urodził się 30 kwietnia 1975 w malowniczej miejscowości położonej w sercu Borów Tucholskich - Cekcynie. Otoczenie wprost wymarzone dla twórców muzyki elektronicznej – lasy, jeziora nietuzinkowe krajobrazy.

Swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku siedmiu lat na lekcjach gry na pianinie.

Szybko okazało się, że nauka gry na pianinie szybko stała się przyjemnością, pasją i nieodzowną częścią jego życia.

Jako dziesięciolatek został pianistą w Szkolnej Orkiestrze Mandolinowej w Cekcynie, pod batutą Stanisława Figla. Po roku pałeczkę dyrygenta przejął Adam Filipski. To dzięki niemu Marcin zaczął rozszerzać swoje horyzonty muzyczne. Usłyszał wtedy po raz pierwszy muzykę Vangelisa, zobaczył koncert J.M. Jarre, co spowodowało nieodwracalne ukierunkowanie się na muzykę elektroniczną. Marcin poznał wtedy równie wielkiego entuzjastę muzyki elektronicznej Heńka Arczyńskiego, z którym razem rozpoczęli poznawanie szerokiego spektrum el-muzyki. Marcin założył pierwszy zespół i wraz z Heńkiem zaczęli pierwsze próby tworzenia muzyki elektronicznej, wzorując się na swoich mistrzach, do których należą m.in.Mike Oldfield, Klaus Schulze, Tangerine Dreams, Kitaro. Wraz z pierwszymi utworami szła w parze nauka syntezy dźwięku oraz komunikatów midi. Tragiczna śmierć przyjaciela zakończyła wspaniała współpracę. Odtąd Marcin samodzielnie podążył wytyczoną drogą.

Marcin Chmara - Sępólno 2006Ukończył Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu i rozpoczął studia na Akademii Bydgoskiej na wydziale wychowania muzycznego. Okres studiów, a wcześniej szkoły średniej, to koncerty własnej muzyki, oraz udział w wielu różnych projektach muzycznych. Występował na wspólnych koncertach z takimi gwiazdami, jak- Kombi, Lady Punk, Małgorzata Ostrowska, Fromacja Nieżywych Schabuf, Paweł Kukiz i Piersi.

W 2000 r. wziął udział w niezależnym festiwalu muzyki elektronicznej w Bydgoszczy Synth ART®. Rok później Marcin wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami z tej grupy zorganizował drugą edycję festiwalu w formie konkursu, na którym gościnnie zagrali wraz z zespołem Remote Space oraz Arturem Lasoniem. W tym samym czasie na łamach czasopisma "Estrada i Studio" ukazuję się płyta, zawierająca kompozycję artysty.

W roku 2003 w ramach Synth ART® Festiwal zostaje wystawione widowisko "Cybernetyczna ekologia", której Marcin jest współautorem. W tym samym roku kompozycje artysty zostają wykorzystane podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 23 – "Żywioły sportu"

MArcin Chmara - Cekcyn 2007. Podczas całego procesu tworzenia muzyki elektronicznej Marcinowi towarzyszy pewien niedosyt, wśród gęstwiny elektronicznych plam dźwiękowych. Brakuje nowego spojrzenia na el-muzykę. Rozpoczyna współpracę z Tomkiem Florkiem, gitarzystą poznanym w Bydgoszczy na Synth ART® Festiwal.

Komponowana muzyka dostaje nowy niepowtarzalny oddech – wspaniałe brzmienie gitar – akustycznych i elektrycznych, czego sprawcą staje się Tomek Florek.

Artyści umacniają współpracę twórczą i zaczynają razem koncerty w klubach na terenie całej Polski, jednocześnie wspólne utwory ukazują się w PR III Polskiego Radia w audycjach Jerzego Kordowicza.
W roku 2004 kompozycje artystów zostają wykorzystane w spektaklu "Europa", wystawionym w nocy z 30 kwietnia na 1-go maja na Starym Rynku w Bydgoszczy z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W listopadzie 2005r w ramach Dni Instrumentów Klawiszowych w Poznaniu duet wygrywa konkurs dla twórców muzyki elektronicznej.

W roku 2006 Marcin i Tomek powołują do życie projekt muzyczny o nazwie Electronic Revival.
Tomasz Florek
Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Dzieciństwo i okres dorastania spędził koło Bydgoszczy w małej wsi o wdzięcznej nazwie - Dobromierz. W wieku ośmiu lat, wyjeżdża po raz pierwszy na kolonie letnie, a tam spotyka grupę starszych kolegów grających na gitarach. Muzyka gitarowa tak go zafascynowała i zainspirowała, że po powrocie sam sięga po instrument znajdujący się w domu i próbuje zagrać.
Szybko okazało się, że Tomasz posiada bardzo dobry słuch muzyczny i łapie w lot, o co z tą gitarą chodzi i co w niej gra. Kiedy na drodze Tomka pojawił się Jurek Błaszczyk (świetny gitarzysta, który wszedł do rodziny), całe granie zaczęło nabierać koloru i rumieńców.
Pod okiem i uchem Jerzego Tomek zgłębia arkana sztuki gry na gitarze, ćwicząc z prawdziwą pasją. Od tej pory wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Najpierw, co prawda, akompaniowanie do piosenek przy ognisku i nie tylko, ale po szkole podstawowej porwało Tomka w stronę poezji śpiewanej i właściwie od tej pory zaczęło się muzykowanie na poważnie. Przez dwa lata pracował w grupie wokalno-aktorskiej w Inowrocławskim Domu Kultury, lecz ciągle poszukiwał swojego miejsca w świecie muzyki.Przez następne kilkanaście lat przewinął się przez kilka zespołów - od popowych począwszy, a na metalowych skończywszy. W 2001 roku poznaje Marcina Chmarę i od tej pory razem zaczynają tworzyć muzykę elektroniczną z dość ostrym zacięciem i ciężkimi rifami gitarowymi. Okazało się, że ten rodzaj muzyki to jest to, czego Tomek szukał od wielu lat.

Ostatnia zmiana: 30.04.2010