Jakub Ernestowicz

Jakub Ernestowicz jest muzykiem z powołania, nie ukończył żadnej szkoły muzycznej, stawiając na samouctwo, które bardziej pozwala rozwijać kreatywność. Od 2004 roku pod pseudonimem Dreamerion tworzy projekt o tej samej nazwie.

Muzyka projektu obraca się wokół takich gatunków jak dark ambient, gothic, neoclassiacal z elementami rocka, czy metalu. Abstrahując od gatunków, w muzyce Dreamerion liczy się mroczny, melancholijny i często nostalgiczny klimat.

Tytułowy Dreamerion jest duchem, który zabiera i przygotowuje dzieci do odejścia z tego świata. Na tym głównie opierały się muzyka i teksty na dwóch pierwszych demach i longplayu, w których królowała tematyka samotności, koszmarów sennych, bólu, momentu śmierci, czy opisu Dreameriona. Ponadto w tekstach poruszana jest tematyka związana z wychwalaniem natury, czy wołaniem do Boga, który jest w stosunku do człowieka milczący. Projekt jest ujściem dla wyobraźni, snów i pytań egzystencjalnych, które opowiadają dosadnie i otwarcie o tym, co powoduje cierpienie i strach, by oswoić człowieka z lękami, bólem, tym co nieuchronne.

Pierwsze demo - "Contrast" zostało nagrane w styczniu/lutym 2005 roku. Utwory z tej kompilacji zostały przyjęte dość ciepło. Jednak jest w nich dużo niedociągnięć. Pozwoliły one jednak zdobyć więcej doświadczenia w tworzeniu muzyki.

W listopadzie tego samego roku zostało skończone następne demo - "Death Hurts Only A Moment". Kompozycje na nim są już bardziej rozbudowane. Obok spokojnych momentów można usłyszeć tam bardziej żywiołowe fragmenty okraszone "grobowym" growlingiem i szeptami. Kilkadziesiąt rozprowadzonych demówek spotkało się z pozytywnym przyjęciem.

21.II.2008 miała miejsce premiera - "The Pain Without Name", które wydał polski netlabel Kaos Ex Machina. Jest to album bardziej stonowany, nadający się na słuchanie w długie zimowe noce czy podczas ponurych deszczowych dni.

Następca -"TPWN" nosi nazwę - "All Gods Are Dumb". Podstawową różnicą w stosunku do poprzednika jest większa ilość rytmu i czystych wokali. Mniej jest tutaj dark ambientu. Nadal podstawą jest klimat i melodia.

Poza Dreamerionem Jakub tworzy i udziela się w zespołach metalowych jak Jeer, czy Exonis.

Strony:
http://www.dreamerion.xaa.pl/
http://www.facebook.com/DreamerionOstatnia zmiana: 15.02.2012