Andrzej Gwoździowski na el-dorado

Polska muzyka elektroniczna - Andrzej Gwoździowski Kilka dni temu napisał do mnie, chyba mniej znany w środowisku twórców muzyki elektronicznej, Andrzej Gwoździowski, pseudonim artystyczny Andy Nail. Przesłał mi swoją muzykę, po wysłuchaniu Jego dźwięków zaproponowałem dodanie do grona muzyków na stronie.
Andrzeju, witam na el-dorado...

Dodano 07.11.2013

Przemek Rudź&Vanderson "Remote Sessions"

Polska muzyka elektroniczna - Rudź Vanderson "Myślę, że jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza płyta roku, który powoli zbliża sie ku końcowi. Zresztą jakiej muzyki moglibyśmy oczekiwać od twórców tak doświadczonych i dojrzałych jakimi są Przemek Rudź i Vanderson? ...
Czytaj całość...

Dodano 01.11.2013

Marek Manowski - "słów kilka o...

Polska muzyka elektroniczna - Marek Manowski "Gdzieś tam, za zamkniętymi oknami przez jakiś czas pozostanie moja muzyka. Syntezatory ucichną w swojej krainie marzeń, sekwencje i brzmienia schowają się swych kryjówek […]."

Takimi słowami, jeszcze, całkiem niedawno zasmucił nas Marek Manowski, Jednak Rzeczywistość okazała się całkiem odmienna, o czym przekonaliśmy się podczas niedawnego koncertu Marka w Opalenicy, który, to koncert odbył się w Światowy Dzień Muzyki.

Podczas tego wydarzenia artysta zaprezentował nam swoje nowe kompozycje - cykl utworów zatytułowany Nokturny Polskie.

Na tym, jednak nie koniec....
Czytaj całość...

Dodano 01.11.2013

Premiera na Ocean Electro Festival

MAciej Braciszewski Deep Blue
Ocean Electro Festival okazał się doskonałą okazją dla premiery nowej płyty Macieja Braciszewskiego: "Deep Blue", sam jej tytuł, już sugeruje dokąd zabiera nas kompozytor.
Premiera płyty odbedzie się w piątek 12 lipca 2013 podczas koncertu Macieja Braciszewskiego, w Ocean Parku we Władysławowie.

Strona kompozytora na el-dorado. Zapraszam!

Strona oficjalna kompozytora: http://mbraciszewski.el-stacja.pl/wp/ Dodano 10.07.2013

Pierwsza premiera 2013, od Odyssey


THE FOUR ELEMENTS to 32-minutowa, 4-częściowa suita na analogi. Opisuje cztery żywioły rządzące światem, kolejno: OGIEŃ, WODĘ, ZIEMIĘ i POWIETRZE.
Drugi utwór z albumu ENVIRONMENTAL ENERGY skomponowany został przez hiszpański projekt WE ARE THE HUNTERS. Album został opublikowany ekskluzywnie na portalu Bandcamp 3 stycznia 2013. Zapraszam!

Dodano 04.01.2013

Discreet Charm of an Imperfect Symmetry

"Na naszym muzycznym rynku pojawiła się nowa jakość i cieszę się cholernie, że mogę być jej skromnym trybikiem. HQ Music Records (www.hqmusic.pl) to próba znalezienia ciekawej alternatywy dla ZAIKSów, STOARTów i temu podobnych instytucji, poprzez budowanie zespołu muzyków i kompozytorów, którzy dostarczając nowy materiał muzyczny z jednej strony mogą stopniowo budować swój dorobek wydawniczy, z drugiej natomiast mieć realną nadzieję na choćby skromne profity za ową działalność. Jak wszyscy wiemy, nadawanie publiczne muzyki przez różnego rodzaju instytucje obwarowane jest skomplikowanymi kwestiami praw autorskich, których strzegą wymienione wyżej organizacje. Tu zasady są jasne i czytelne. Zachęcam zatem do zapoznania się z regulaminem HQ Music, a dla zainteresowanych moją propozycją muzyczną, która zmaterializowała się pod skrzydłami tego przedsięwzięcia, odsyłam na stronę: HQ Music"

Przemysław Rudź.

Dodano 02.12.2012

Nowości na el-YT

Adam Bórkowski - Polska muzyka elektroniczn Zapraszam do wysłuchania oraz obejrzenia koncertów, polskich muzyków elektronicznych, które odbyły sięw ramach koncertu charytatywnego, na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w Cekcynie.
Na zdjęciu; Adam Bórkowski, pomysłodawca i współorganizator koncertu.

Video Adam Filipski
Dodano 03.11.2012

Przemysław Rudź na el-dorado

Polska muzyka elektroniczna - Przemysław Rudź

Witam na stronie el-dorado Przemysława Rudzia; zakochanego w elektronicznych brzmieniach.
Śmiało można powiedzieć, że jego równoległa pasją jest astronomia, której odbicie słychać w jego twórczości.


Czytaj więcej...

Dodano 18.09.2012

Pomóż Klaudii GawlikPobierz muzykę i przeczytaj ważne informacje

Album "Unless you have man in a man" - "Zawartość człowieka w człowieku", powstał dzięki uprzejmości wielu artystów, ktorzy zgodzili się wziąć w nim udział i w ten sposób pomóc potrzebującemu dziecku! Projekt zawiera remiksy moich kompozycji wykonywanych przez moich przyjaciół muzyków i kompozytorów muzyki elektronicznej. Na płycie znajdziecie różnorodną muzykę elektroniczną z całą paletą barw i emocji. Każdy z tworców w odmienny i charakterystyczny dla siebie sposób zinterpretował moje kompozycje.
Jest to album z przesłaniem dla każdego i jednocześnie z pytaniem - ile jeszcze jest we mnie, w nas miłości do drugiego czlowieka?Ile łagodnego serca i pomocnej dłoni? Czy tak naprawdę jestem jeszcze człowiekiem, kiedy mijam z obojętnością drugiego człowieka leżącego na ulicy, czy kogokolwiek kto właśnie potrzebuje pomocy? Oraz zmusza do zastanowienia co tak naprawdę określa mnie jako "człowieka"? Ja już to wiem. Jestem na tyle człowiekiem, na ile umiem pochylić się nad moim bratem - człowiekiem oraz nad jego niedolą i cierpieniem!
Teraz odpowiedz sobie na pytanie: "Ile jest jeszcze we mnie człowieka?"

Powyższy teledysk to klip promujący całe wydawnictwo - które ukaże się niebawem - myślę, że na początku września. W opisie wydawnictwa zawarte będą wszelkie niezbędne informacje na temat Klaudii Gawlik dla której została zorganizowana akcj a pomocowa!

Wojtek


Pobierz muzykę i przeczytaj ważne informacje
Na albumie grają: Jakub Fijak, Gotard, Invisible hand, Władysław Komendark, Jacek Rozwadowski, Dorian Przystalski, Przemysław Rudź, Paweł Wawrzyniak, Dariusz Wilk (DaWi), Vanderson, Wojciech Wszelaki.

Zmodyfikowano 18.09.2012

Wojciech Wszelaki - "emotions and filings"

Polska muzyka elektroniczna - Wojciech Wszelaki Zdecydowanie odmienna muzyka, niż byśmy mogli się spodziewać, kryje się w cyfrowym świecie albumu Wojciecha Wszelakiego, zatytułowanego "emotions and filings" ("emocje i Uczucia".). Stało się tak, prawdopodobnie dlatego, gdyż jest to muzyczny obraz ludzkich, uczuć; pragnień, tęsknot, rozterek, a nieraz i złości.
Czytaj więcej...

Dodano 03.09.2012

Jakub Fijak na el-dorado

Polska muzyka elektroniczna - Jakub Fijak Tegoroczne spotkania z muzyką elektroniczną, zaowocowały, kolejnym zaproszeniem na stronę el-dorado, Tym razem na moje zaproszenie odpowiedział Jakub Fijak.
Choć Jakub jest młodym kompozytorem, ma już na swym koncie 10 solowych albumów oraz brał udział w wielu wspólnych projektach z innymi muzykami.

Czytaj więcej....

Dodano 13.09.2012

Aleksander Lasocki na el-dorado

Polska muzyka elektroniczna Aleksander Lasocki Koncert charytatywny, który odbył się 18 sierpnia 2012, w Cekcynie, był okazją do poznania wielu wspaniałych muzyków, wielu z nich, już miałem okazję poznać wcześniej, ale z Aleksandrem Lasockim widziałem się po raz pierwszy, i po raz pierwszy miałem możliwość poznania się z jego muzyką na żywo.

To Spotkanie natychmiast skłoniło mnie do zaproszenia Aleksandra na stronę el-dordo, mimo iż gatunek, który uprawia wybiega po za ramy klasycznej muzyki elektronicznej... i oto jest: Czytaj więcej.

Dodano 24.08.2012

"minus/plus" - trzeci album Electronic Revival

Polska muzyka elektroniczna minus - plus Czekając z coraz większą niecierpliwością na VII The Day of Electronic Music, proponuję Tobie sięgnąć po najnowszą produkcję, głównego organizatora festiwalu - duetu Electronic Revival,
płytę „Minus / Plus”. Jeśli znasz, poprzednie dwa albumy, na pewno się nie zawiedziesz. Jeśli nie znasz jeszcze twórczości Marcina i Tomka, to ta płyta na pewno będzie dla ciebie znakomitym jej promotorem.

...Kilka słów więcej

Posłuchaj, a poczujesz w sobie Moc ;-).

Dodano 26.06.2012

Nerious - "Eternal Silence"

Polska muzyka elektroniczna Nerious Muzyk, po raz kolejny otwiera przed nami, świat swojej wyobraźni, niezwykle bogatej i barwnej.
Kolejny krążek kompozytora świadczy, już o zdecydowanym wyborze kierunku, w którym zmierza ...a jest to styl bardzo ciekawy, będący, niebanalnym połączeniem klasycznych i elektronicznych brzmień.

Czytaj więcej.

Dodano 24.07.2012

Klaus*trophobia CES VI

Polska muzyka elektroniczna CES VI Pojawiła się kolejna edycja projektu Contemporary Electronic Soundscapes. Tym razem jest to kompilacja o dowolnej tematyce. Klaus*trophobia – posłuchajcie i zinterpretujcie sami.
W dwupłytowym albumie znajduje się 16 kompozycji, które możesz pobrać ze strony projektu.

Pobierz, CES I - VI.

Dodano 27.06.2012

Łukasz Tomalak na el-dorado.

Polska muzyka elektroniczna - Łukasz Tomalak Szczerze mówiąc, spodziewałem się zupełnie czegoś innego, po tak młodym człowieku, a tu taka niespodzianka.... Jakbym nie znał Jego wieku, myślałbym, że co najmniej od dekad, gdzieś się ukrywał. Wysłuchałem kilku utworów, które umieścił na YT, jednak ujęły mnie oba, które otrzymałem na maila, a zwłaszcza "Rain", oby dalej w tym kierunku.

Zatem witam na el-dorado najmłodszego z prezentowanych twórców muzyki elektronicznej.
Niech pojawienie się Łukasza w serwisie, będzie dla niego zachętą do dalszej pracy, nad rozwijaniem warsztatu muzycznym. Powodzenia!

Wizytówka młodego twórcy

Dodano 24.04.2012

Marek Manowski na el-dorado.

Polska muzyka elektroniczna - Marek Manowski Witam na el-dorado kolejnego artystę. Tym razem, jest nim zaprawiony, już w boju ;) Marek Manowski, który powraca do świata muzyki elektronicznej. Usłyszeć Marka, bedzie można, już podczas tegorocznego festiwalu The Day Of Electronic Music w Cekcynie.
Tymczasem zapraszam do zapoznania się z Jego biografią artystyczną oraz starszą i najnowszą twórczością:

Wizytówka Kompozytora

Dodano 29.03.2012

"the motyw" - od Wojciecha Wszelakiego.

el-dorado the motyw Dopiero, co miałem przyjemność powitać Wojciecha Wszelakiego na mojej stronie, a już zaprezentował nam kolejną swoją płytę.
Album Pełen ciepła, "the motyw", jest jak znalazł wspaniałą propozycją na zimowe długie chłodne wieczory.
Wizytówka artysty


Dodano 02.01.2012

Wojciech Wszelaki na el-dorado.

Polska muzyka elektroniczna ...I oto do grona muzyków na el-dorado dołączył Wojciech Wszelaki.
Niegdyś muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, dziś reprezentant polskiej muzyki elektronicznej na El-dorado ;-).
Witam Cię w naszym gronie.
Wizytówka artysty


Dodano 29.09.2011

Maciej Braciszewski na el-dorado.

Polska muzyka elektroniczna Witam na stronie el-dorado, kolejnego kompozytora muzyki elektronicznej, jest nim Maciej Braciszewski. Jego muzyka, jest doskonale znana i rozpoznawalna wśród miłośników gatunku. Zachęcm, również do zapoznania się z jego życiorysem artystycznym zawartym w skróconej wizytówce Kompozytora.


Dodano 22.08.2011

E=motion, ściagamy, ściągamy!

Polska muzyka elektroniczna "E=motion to nazwa solowych projektów Jacka Sprucha. Po wielu latach komponowania muzyki elektronicznej i zdobywania doświadczenia we współpracy z innymi muzykami, Jacek Spruch w końcu realizuje swój pierwszy oficjalny solowy album - "Infinite Motion". Płyta zawiera 54-minutowy utwór, który jest miksem najnowszych kompozycji Sprucha. Tytuł płyty oddaje jej założenia i klimat - nieustanny ruch.
Muzyka E= motion jest wynikiem wielu wpływów. Muzyk jest fanem Klausa Schulze oraz Tangerine Dream. Współpracował z innym kompozytorem muzyki elektronicznej, Markiem Ashby'm (ESP - "The Gate"). Grał również na gitarze elektrycznej, na basie oraz na perkusji w różnych formacjach rockowych.

Obecnie wszystkie płyty, z wyjątkiem ostatniej, można ściągnąć za darmo w jakości CD!"
ściagajcie, ściagajcie!


Dodano 23.07.2011

Dialog z Rudym Księdzem

„Cztery Pory Roku Muzyki Niezależnej” – dialog z Rudym Księdzem

Koncerty inspirowane muzyką A. Vivaldiego w Olsztyńskim Planetarium w dniach:

9 października 2014 godz. 18.00
Jan Obrębowski (Warszawa) – WIOSNA
Adam "Mr Smok" Bórkowski (Poznań) – LATO
10 października 2014, godz. 18.00
Robert Kanaan (Gdańsk) – JESIEŃ
Elżbieta i Andrzej "Andymian" Mierzyńscy (Olsztyn) – ZIMA

Zdjęcia do koncertów: Henryk Cirut (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski)

Nawiązanie do muzyki Antonio Vivaldiego nie jest przypadkowe. Robert Kanaan z Gdańska, Adam „Mr Smok” Bórkowski z Poznania, Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy z Olsztyna oraz Jan Obrębowski z Warszawy, prześlą muzyczne pozdrowienia do Rudego Księdza (taki właśnie przydomek nosił włoski skrzypek Vivaldi). Wychodząc od cytatu mistrza, przez impresję na temat jego kompozycji, przejdą do własnych kompozycji granych na nowoczesnym instrumentarium (syntezatory), oferującym nieograniczone pasma nowych brzmień. Dojdą też dźwięki łowione z otoczenia oraz żywy głos.

Projekt „Cztery Pory Roku Muzyki Niezależnej” zakłada cztery koncerty w dwa dni. Autorzy z Olsztyna i innych miast Polski zagrają w Olsztyńskim Planetarium podczas „Tygodnia Kosmicznego” 9 i 10 października 2014. Graficznym uzupełnieniem będą zdjęcia olsztyńskiego fotografika Henryka Ciruta, ilustrujące każdą porę roku, oraz graficzne wizualizacje animowane na kopule Planetarium w systemie fulldome.

Projekt „Cztery Pory Roku Muzyki Niezależnej” zyskał dofinansowanie Samorządu Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, o które wystąpiła z wnioskiem Fundacja Środowisk Twórczych.

Koncepcja artystyczna całości: Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy, kontakt przez stronę www.andymian.plWykonawy:

Jan Obrębowski (Warszawa) – producent muzyczny, realizator dźwięku, dj. Komponowaniem i przetwarzaniem muzyki zajmuje się od 1999 roku. W 2011 roku stworzył współczesną ścieżkę dźwiękową do filmu Leni Riefenstahl „Błękitne Światło”, którą później zagrał na żywo w warszawskim kinie Luna. Na jego koncie znajduje się też kilka wygranych konkursów dla producentów muzycznych, m. in. „Konkurs dla muzyków” Radia Jazz (2003 r. – trzecie miejsce, 2004 – pierwsze) lub konkurs magazynu „Estrada i Studio” z 2013 r. Przez ostatnie trzy lata zajmował się też produkcją reportaży dla stacji radiowych z całej Polski.


Adam „Mr Smok” Bórkowski (Poznań) – współtwórca grupy Endorphine. Artysta, który w towarzystwie sympatyków gatunku jest dobrze znany jako muzyk z ciekawym doświadczeniem i fiolozofią życia. W jego kompozycjach można usłyszeć style m.in. muzyki ambient z domieszką sekwencyjnego nurtu berlińskiego, klasycznej elektronicznej muzyki oraz chillout. Wydał dwa albumy CD. Więcej informacji: www.mrsmok.strefa.pl

Robert Kanaan (Gdańsk) – kompozytor, producent, twórca muzyki elektronicznej i etno. Od 1995 jest związany z teatrem. Autor ponad trzydziestu kompozycji do sztuk teatralnych w Polsce i za granicą. Tworzy i publikuje koncept albumy – cykle muzyczne poświęcone konkretnej tematyce, takie jak Gaja, Panocean, Primavera, Karaibi, Białe Gołębie. Muzyka do „Sonaty Belzebuba" została uznana przez „Rzeczpospolitą” za najlepszą muzykę w sezonie teatralnym w Polsce, w rankingu NAJLEPSI publikowanym w miesięczniku „Teatr”. Komponuje także utwory klasyczne, jak choćby postmodernistyczny poemat muzyczny „Carmina Ianicii” na kwartet smyczkowy, alt, chór, recytatyw i i instrumenty elektroniczne. Niedawno ukazała się nowa płyta Roberta Kanaana – Continuum. Więcej informacji: www.robertkanaan.pl

Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy (Olsztyn) – poznali się w zespole muzycznym. Po wielu latach pracy w mediach wrócili do muzycznej pasji. Andrzej jest kompozytorem instrumentalnej i instrumentalno-wokalnej muzyki elektronicznej z domieszką klasyki i progrocka, oraz ilustracyjnej, teatralnej. Był inicjatorem i kierownikiem artystycznym ośmiu edycji koncertów „Elektroniczne Pejzaże Muzyczne” (2005–2012). Elżbieta śpiewa do własnych tekstów i tworzy improwizacje wokalne. Wydali dziewięć płyt (koncept albumy), ostatnie: Ładna dla Nieba, wredna dla Piekła / Atlantis – Journey To The Abyss Of Time (2013). Współpracują z zespołami tańca współczesnego, teatrami ruchu, fotografikami, z którymi realizują projekty muzyczno-wizualne. Gościli na antenie radiowej w Polsce, Niemczech, Meksyku, a ostatnio w Chicago (USA), z czego narodził się projekt „Bilet Olsztyn–Chicago” (premiera w Olsztyńskim Planetarium, 2014). W zakończonym 31 maja 2014 plebiscycie muzycznym „Skoda Auto Muzyka”, gdzie prezentowano w 11 gatunkach 2200 utworów w całego kraju, w dziale muzyki elektronicznej zajęli I miejsce. Więcej informacji: www.andymian.plDodano: 06.09.2014
Moja reklama;) Projektowanie stron www

http://pswww.clanteam.com


Wejdź bezpośrednio na moją stronę:
Projektowanie stron internetowych Moje prace charakteryzują się prostotą formy, którą traktuję jako zaletę, nadającą witrynom przejrzystość i czytelność. Przykładam dużą wagę do tego, by wykonane prze zemnie strony były zgodne ze standardami w3c, a co za tym idzie, były poprawnie wyświetlane w rożnych przeglądarkach, w ich starszych i najnowszych wersjach.

Między innymi przyjmę zlecenia na: przygotowanie, zaprojektowanie oraz wykonanie:
- prostych i bardziej zaawansowanych stron internetowych oraz dodanie ich do katalogów i wypozycjonowanie,
- sklepów internetowych,
- pustych szkieletów stron ( szablonów CSS; xhtml),
- stron z panelem do zarządzania treścią ( szablonów CMS),
- bannerów, animacji,
- logotypów,
- prezentacji multimedialnych,
- projektowanie wizytówek itp.


Nowy adres: http://pswww.clanteam.com


Moje podziękowania

Zagrali dla Cekcyna 2012-08-18 Tu miała się znaleźć relacja z kolejne imprezy muzycznej, jednak bardziej odpowiednią formą będą podziękowania. Podziękowania takie bardziej osobiste, więc jeśli kogoś nie wymienię z imienia, czy nazwy instytucji, niech się nie czuje urażony, czy pominięty, bo była Was armia :)
Czytaj więcej...

Dodano: 24.08.2012

CES pobieranie powraca!!!!

Portal Contemporary Electronic Soundscapes, po dłóższej przerwie, przywrócił możliwość pobierania albumów projektu.
Zapraszam do pobierania, już pięciu albumów projektu.

Dodano: 29.12.2011