Michał Kowalski
Michał Kowalski el-dorado.strefa.pl Michał Kowalski - urodzony w latach osiemdziesiątych w Gdańsku. Dorastał w Świnoujściu, gdzie obecnie mieszka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął mniej więcej na etapie nauki chodzenia, kiedy to pierwszy raz (za) siadł przy (na) pianinie...

Poważniej zaczął do muzyki podchodzić na początku ogólniaka, wtedy grał w pierwszych zespołach, głównie rockowych i punkrockowych. Z czasem zaczął wychodzić z sali prób ze swoimi kompozycjami i grać koncerty w lokalnych szkołach, Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu, klubach. Brał udział w dwóch musicalach, "S@motność w sieci" i "Sen Nocy Letniej" wystawianych dla lokalnej publiczności. (w tym drugim pojawiła się autorska kompozycja Michała)

Co roku Michał bierze udział w międzynarodowych warsztatach Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, gdzie swoje rzemiosło może szkolić m. in. pod okiem Leszka Kułakowskiego. W 2005 roku otrzymał wyróżnienie na Małych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie, gdzie zagrał dwie autorskie kompozycje, a w 2009 roku został laureatem konkursu muzyki elektronicznej "The Day of Electronic Music" w Cekcynie, gdzie głównym przewodniczącym jury był Marek Biliński. Od kilku lat Michał bierze aktywny udział w festiwalu FAMA.

Zainspirowany utworami m. in. Jean'a Michel'a Jarre'a, Leszka Możdżera oraz Coldplay postanowił stworzyć i rozbudowywać projekt muzyczny o nazwie "Synkretyzm" - jako łączenie różnych, często sprzecznych, elementów muzycznych w jedną spójną całość. Efektem jest krążek z 7 kompozycjami podsumowującymi okres muzycznego "dojrzewania" Michała kiedy z powodu braku sprzętu większość pomysłów rodziła się w głowie, a dopiero po latach została nagrana na pierwszych profesjonalnych syntezatorach.

Obecnie Michał pracuje nad swoim drugim projektem pt. "Ewolucje". Utwory z tego projektu zawierają w sobie więcej progresji w porównaniu z dotychczasową twórczością i można śmiało powiedzieć, że ich twórca przeciera nowy szlak w swojej muzyce.

MySpace: http://www.myspace.com/michalkowalski

Ostatnia zmiana: 30.04.2010