Marek Manowski

Polska muzyka elektroniczna - Marek manowski Urodzony w 1966 roku, absolwent szkoły muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu i perkusji.
Artysta wszechstronny działający w sferze różnorodnych działań artystycznych związanych z muzyką.
Od blisko 20 lat tworzy klasyczną muzykę elektroniczną w tzw. "starym stylu", czerpiąc inspirację nie tylko z dokonań tych artystów, którzy nadali kształt temu gatunkowi - Vangelis, Tangerine Dream i Klaus Schulze, ale także z muzyki poważnej, folkowej i poezji.

Nie tylko wspomniani wielcy artyści, ale także Chopin, Debussy, Stachura...
Czerpiąc z owych źródeł wykształcił sobie właściwy styl, gdzie przestrzeń i różnorodność barw przenikają sie wzajemnie.
Debiutował w 1995 roku kasetą "Kamienna Droga", oraz koncertem podczas festiwalu muzyki elektronicznej na ZEFie w Piszu, transmitowanym w PRIII w audycji red. Jerzego Kordowicza. W 1995 roku w ramach targów Infosystem w Poznaniu koncertuje razem z Władyslawem Komendarkiem oraz Tomaszem Kubiakiem. Efektem wspólnego jam session będzie maxiCD "Infomania", który ukaże sie w następnym roku. Od tego momentu muzyka elektroniczna bardzo często będzie gościć w audycjach Trójki. W 1996 koncertuje w ramach festiwalu El-Izerie w Świeradowie Zdroju, w plebiscycie Top Tlen zajmuje II miejsce 1998 roku.

W 2000 roku reprezentuje województwo wielkopolskie na targach EXPO2000 w Hanowerze w towarzystwie solistów Polskiego Teatru Tańca.
W 2003 roku koncertuje po raz kolejny w Piszu. W latach 90tych współpracował z FCM Muzyk, prowadząc dział "Syntezatory sprzed lat".
W tych latach tworzy utwory do reklam, a także do krótkich etiud filmowych i teatralno-baletowych.

Grał i nadal gra jazz i bluesa, rock i country, poezję śpiewaną i operetkową, a także muzyke chrześcijańską. Wszystko to nie przysłoniło jednak miłości do muzyki elektronicznej, do której wraca z muzyką starszą i najnowszą na portalu You Tube. http://www.youtube.com/user/mmx1966?feature=mhee.

Wszystkie prace zaprezentowane na tym portalu wzbogacone są autorskimi fotografiami, gdyż w międzyczasie fotografia stała się obok muzyki, kolejną bardzo ważną pasją.
Nowe instrumentarium oparte o tradycyjne syntezatory oraz technologię VST i nowa muzyka to kierunek na przyszłość.Ostatnia zmiana: 02.04.2012