Tomasz Szymański - Nerious
Tomasz Szymański el-dorado.strefa.pl Młody, utalentowany muzyk, już w wieku czertach lat pochłonęła go muzyka Jeana Michela Jarre. Swją pracę kompozytorska rozpoczął w wieku 13 lat. Jest właściwie samoukiem, wiedze czerpał z fachowej literatury oraz brał lekcje gry na fortepianie.
Muzyka jaką komponuje to szeroko pojęta muzyka elektroniczna, której można się dosłyszeć i trochę łagodnego el-popu, trochę szkoły berlińskiej i ambientu, czasem nawet elementów muzyki klasycznej.
Sukcesy, tego muzyka to między innymi, skomponowanie to internetowe wydanie albumu Neurotropium, to opublikowanie utworu w magazynie "Estrada i Studio", oraz dwóch utworów w audycji Piotra Lenarta "El-mania".
Od początku 2004 r. współpracował także z grupą "Endorphine" tworzącą el-muzyczną mieszankę. W październiku 2006, postanowił jednak, podązać własną ścieżką i opuscił grupę, by nieograniczać się żadnymi wpływami.

W swej twórczości szuka inspiracji w dyskografii takich twórców jak: Vangelis, J.M.Jarre, Enigma, Tangerine Dream, Bjork , John Wiliams

22.04.2006 mieała miejsce premiera albumu - "Pejzaże"

Obok 19-stu innych kompozytorów, wraz z Adamem Burkowskim jako połowa Endorphine wziął udział w projekcie
Contemporary Electronic Soundscapes Vol. I "Ticket To Mars"

20 - 22.07.2006 Zadebiutował na scenie podczas II Elektronicznego Woodstocku w Kruszwicy, gdzie zagrał wspólnie doswiadczonymi muzykami między innymi Konradem Kuczem, Jarosławem Degóeskim, czy gwiazdą festiwalu Józefem Skrzekiem.

Obecnie Tomek Szymański pracuje nad kolejnym swoim albumem. chwilowo jest mi nie znany.

Ostatnia zmiana: 12.07.2011