Polskie projekty muzyczne / cykle wyawnicze
Tutaj pojawiają się informacje ogólne o trwających projektach muzycznych - wydawniczych.
Smoleńsk 2010
Jest to wyjątkowy projekt - hołd - muzyków skupionych w okół radia El-stacja oraz rosyjskojęzycznego forum "Tunguska" poświęcony ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku, gdzie zginęli: prezydent RP Lech kaczyński oraz 95 członków poolskeij delegacji, wybierającej się do Katynia, by uczcić zamordowanych przez rosyjskie służby, z rozkazu Józefa Stalina, polskich oficerów i przedstawicieli polskiej inteligencji, w 70 rocznicę mordu.

Docelowo album ma składać się 2 CD zawierających utwory polskich i rosyjskich twórców muzyki elektronicznej i jej pochodnych.

Obecnie można pobierać ze strony forum el-stacja utwory - propozycje: Wątek: Propozycje utworów na album "Smoleńsk 2010"
Pomysłodawcą projektu jest redaktor Marek Kwiatkowski.
EP Kompilację Radia El-stacja
Pomysłodawcą projektu jest redakcja Radia El-stacja. Projekt jest oparty na formule otwartej, wząść udział w nim mogą wszyscy kompozytorzy tworzący muzykę elektroniczną. Tematyka poszczegulnych albumów jest proponowana na forum radia el-stacja co powoduje, iż jest dość zróznicowana.

Do dnia dzisiejszego powstały 2 kompletne kompilacje:

EP 1 "Mandarynkowe Pola"
EP 2 "Barwy świata"

W realizacji są kolejne dwa albumy:
EP 3 "Dżezel"
EP 4 "City"

Utwory w postaciplików mp3 są udostępnione do pobrania na stronie projektu:Strona projektu
Contemporary Electronic Soundscapes
To projekt, który narodził się na forum "Studio Nagrań" Ideą przyświecającą muzykom skupionym wokół przedsięwzięcia jest sprostanie zadaniu, stworzenie albumów koncepcyjnych. Kompozytorom zostają przedstawiane tematy, które maja stać się wątkiem przewodnim dla poszczególnych edycji. Każdy z muzyków stosując, swoje środki artystyczne prezentuje swój pogląd artystyczny w zadanym temacie. Formuła projektu jest otwarta, co oznacza, że w projekcie może wziąć udział każdy kompozytor muzyki elektronicznej.
Do dnia dzisiejszego zostały już wydane cztery albumy:

Contemporary Electronic Soundscapes Volume I - "Ticket to Mars"

Contemporary Electronic Soundscapes Volume II - "Homage To Bob Moog"

Contemporary Electronic Soundscapes Volume III - "Robot Fairy Tales"

Contemporary Electronic Soundscapes Volume IV - "The Dark Side Of The Mind"

To jednak nie koniec projektu, trwają nadal prace nad kolejnymi trzema albumami.

Więcej informacji na temat projektu i zasad uczestnictwa uzyskasz na oficjalnej stronie http://ces.studio-nagran.pl

Wszystkie albumy są dostępne w postaci mp3 oraz Część 1 archiwum RAR zawierającego obrazy CDDA. Format plików audio: APE&CUE i można pobrać ze strony projektu.