Relacja z koncertów, festiwali
Witam Cię w dziale poświęconym moim wyjazdom na przeróżne imprezy związane z muzyka elektroniczną graną na żywo w kraju. Będę tu sukcesywnie opisywał te imprezy w sposób subiektywny, tak jak, ja je odebrałem. Więc nie spodziewaj się tu specjalistycznych, fachowych wywodów, o gatunkach granych, czy też sprzęcie użytym przez wykonawców, itd. To co piszę ma jedynie za zadanie, zachęcić Cię do wybrania się na którąś z tych imprez, w przyszłości.

Zagrajmy dla Cekcyna
Dnia 18 sierpnia 2012 roku w Cekcynie odbył sięwyjątkowy koncert charytatywny, na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną, która 14 lipca 2012 zniszczyła dziesiątki domostw w Gminie Cekcyn. Czytaj więcej...

VII The day of Electronic Music
VII The Day of Electronic Music – Cekcyn 2012 przejdzie niewątpliwie do historii, jako wyjątkowy. Czytaj więcej...

Mr. Smok w Poznańskim Klubie IQ
Blisko, nie zawsze oznacza po drodze. Wreszcie po wielu latach oczekiwań Adam Burkowski zagrał, po raz pierwszy w moim rodzinnym mieście. Koncert był elementem większej imprezy w, której... Kilka ujęć z koncertu.

Alchemia Dźwieku
Obszerna relacja wideo. Zasłuchaj się na umór :)

Elektroniczny Weekend
Niestety, nie mogłem być, na tej imprezie i szczerze żałuję. więc w miejsce mojej relacji, zapraszam do obejrzenia kilku skrótów video. Zapraszam na videorelację, niech muzyka obroni się sama

foto po prawej: Dariusz Nawrocki
The Day Of Electronic Music
Dlaczego, czekanie na kolejny dzień muzyki elektronicznej, tak się dłuży, a sam festiwal przemija lotem błyskawicy?
No, cóż efekty relatywistyczne, nijak nie chcą tu zadziałać ;).

Na festiwal dotarłem z lekkim opóźnieniem, związanym z zaradnością PKP, Tak więc...
Czytaj więcej...

The Day Of Electronic Music
…piąty, jubileuszowy festiwal przeszedł już do historii. Jak zwykle była to bardzo udana impreza, mimo tradycyjnie już, sprzymierzonych sił natury, które z całą swą siłą utrudniały przygotowania do głównego koncertu.
...ale może od porządku. Tegoroczny Festiwal był nieco inny niż dotychczasowe,...
Czytaj więcej...

Polaris na El-scenie Taklamakanu
Tym razem na scenie Taklamakanu zagrał dla nas Jakub Kmieć - Polaris.
Koncert ten był już kolejną okazją do spotkania się tworów muzyki elektronicznej z słuchaczami, tak bo oprócz występującego Jakuba pojawili się Adam Bórkowski, a także mocna ekipa z Łodzi duet Ahblajam oraz Dariusz Wilk. Była okazja by troszkę porozmawiać, powspominać poprzednie koncerty festiwale i posnuć plany.
Czytaj więcej...

Ahblajam - Taklamakan
Pierwszym wydarzeniem w tym roku, który udało mi się odwiedzić był koncert debiutancki łódzkiego duetu Ahblajam - Piotr 'Sounder' Lewandowicz i Michał Szrajda, który odbył się w opalenickim Domu Kultury Taklamakam i był częścią cyklu koncertów muzyki elektronicznej, odbywających się w Opalenicy, z inicjatywy Jarka Starybrata, już od niemal roku.
Czytaj więcej...

World Electronic Music
Drugim wydarzeniem muzycznym - niewątpliwie jednym z ciekawszych, był Pierwszy Festiwal WEM, w Słubicach, będący kontynuacją Elektronicznego Woodstocku. Imprezę zorganizował wraz ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury Paweł Starczewski. Zaproszeni na trój-dniowy maraton muzyczny byli polscy twórcy muzyki elektronicznej:
Czytaj więcej...

The Day Of Electronic Music
Kolejną dużą imprezą w tym roku był, już czwarty Dzień Muzyki Elektronicznej, w Cekcynie. Impreza składała się z dwóch części - etapów. Pierwszego dnia na scenie miejscowego domu kultury zaprezentowali się debiutujący muzycy, spośród których został wyłoniony finalista, tym razem dwóch pół finalistów, (nie przyznano 1 miejsca), którzy zagrali jako pierwsi drugiego dnia na głównej scenie festiwalu.
Czytaj więcej...

Elektroniczne Pejzaże Muzyczne
Czwartym wydarzeniem na jakim udało mi się być, w tym roku, był koncert Elektroniczne Pajerze Muzyczne w Olsztynie. Impreza zorganizowana przez Andrzeja Mierzyńskiego, jest częścią Olsztyńskiego Lata Artystycznego i odbyła się już piąty raz. Tym razem syntetyczne dźwięki wypełniły nieckę fosy olsztyńskiego zamku, gdzie komfort słuchania był znakomity a sceneria wraz z muzyką pobudzały wyobraźnie. Na deskach Amfiteatru wystąpiło czterech wykonawców:
Czytaj więcej...

Elektroniczne Pejzaże Muzyczne
Spotkanie teatru ruchu i muzyki elektronicznej pozostanie na długo w pamięci. Kameralna atmosfera olsztyńskiego rynku, okazała się bardzo przychylna i doskonale gościła wykonawców i publiczność, która miała bardzo bliski bezpośredni kontakt z artystami.
Czytaj więcej...

The day of Electronic Music
Kolejne święto muzyki elektronicznej mamy za sobą. Była, to prawdziwa uczta dla nas wszystkich, prawdziwych fanów, którzy zjechali do Cekcyna, na dwa festiwalowe dni. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, po dość urozmajconej podrózy.
Czytaj więcej...

Elektroniczny Woodstock
Od razu na wstępie, bo nie wiem czy dotrwacie do końca :-)
Dziękuję Wam za wspaniały czas i muzykę, która na długo zostanie w mojej pamięci.
Akumulatory naładowane. :-)
Czytaj więcej...
The day of Electronic Music
Moja obecność nad cekcyńskim jeziorem, mimo że od dawna zaplanowana, w dniu wyjazdu zawisła na włosku. Jednak mimo perturbacji mogłem tam pojechać. Dotarłem do Tucholi po 20:30, w piątek, i ruszyłem pieszo na poszukiwania campingu, w którym miałem zarezerwowany nocleg.
Czytaj więcej...

Elektroniczny Woodstock
Jak poprzedniego roku byłem w Kruszwicy od pierwszej do ostatniej chwili imprezy. Jarek Degórski i Tomasz - Nerious - Szymański, przybyli już 30 kwietnia. Pozostali wykonawcy pojawili się 1 maja. Daniel Bloom, zatrzymany sprawami rodzinnymi, nie mógł zaszczycić swoją obecnością festiwalu, co jest dla mnie i wielu innych słuchaczy ogromną stratą, ale tak się nieraz w życiu układa.
Czytaj więcej...

Elektroniczny Woodstock
Już w ubiegłym roku, po tym, kiedy zostałem w domu przegłosowany i nie pojechałem na pierwszy Elektroniczny Woodstock, obiecałem sobie, ze żadna siła mnie nie zatrzyma w roku następnym :) ...i tak... Do Kruszwicy miałem pojechać z kuzynem i bratem, jednak los tak zrządził, że pojechałem sam. No, nie do kończa... Spotkałem się na dworcu w Poznaniu z Łukaszem, tak więc podróż minęła nam szybko.
Czytaj więcej...
Cekcyn 2012.08.18
Cekcyn 18.08.2012
Cekcyn 2012
Cekcyn 2012
Poznań 2012
Łódź 2011
Mogilno 2011
Cekcyn 2011
Polska muzyka elektroniczna - The Day of Electronic Music - Cekcyn 2011
Cekcyn 2010
Polska muzyka elektroniczna - The Day of Electronic Music - Cekcyn 2010
Opalenica 2010
Polska muzyka elektroniczna - Opalenica 2010
Opalenica 2009
Polska muzyka elektroniczna - Opalenica 2009
Słubice 2009
Polska muzyka elektroniczna - Słubice 2009
Cekcyn 2009
Polska muzyka elektroniczna - Cekcyn 2009
Olsztyn 2009
Polska muzyka elektroniczna - Olsztyn 2009
Olsztyn 2008
Polska muzyka elektroniczna - Olsztyn 2008
Cekcyn 2008
Polska muzyka elektroniczna - Cekcyn 2008
Słubice 2008
Polska muzyka elektroniczna - Słubice 2008
Cekcyn 2007
Polska muzyka elektroniczna - Cekcyn 2007
Kruszwica 2007
Polska muzyka elektroniczna - Kruszwica 2007
Kruszwica 2006
Polska muzyka elektroniczna - Kruszwica 2006