Łukasz Sobczak - Soundwalker
Urodzony w 1974, w Gdańsku. Przygodę z muzyką zaczął w połowie lat 80-tych, kiedy granie ze słuchu ówczesnych przebojów Jarre'a i Bilińskiego na organach elektrycznych już mu nie wystarczyło i rozpoczął edukację muzyczną w klasie akordeonu i fortepianu. W średniej szkole muzycznej rozpoczął edukację na akordeonie guzikowym. Jednak po 10-letniej przygodzie z muzyką poważną stwierdził, iż studia muzyczne to nie jego przyszłość i wybrał inną drogę zawodową. Chciał, aby muzyka pozostała jego pasją, tylko wówczas da mu swobodę i uniezależnienie od komercji.
Muzykę elektroniczną komponuje od połowy lat 90-tych. Jego twórczość jest wypadkową wszystkiego, czego słuchał w młodości. Bogata faktura akordów pochodzących z analogowego Eminenta wprowadza nas w nastrój, jaki budował w swoich pierwszych płytach JM Jarre. Na tym tle usłyszeć jednak można też ostre solówki syntezatorowe w stylu Marka Bilińskiego oraz współczesne dźwięki pochodzące z nowoczesnych instrumentów cyfrowych.
W niedługiej przyszłości Soundwalker planuje wprowadzić do swojej el-muzyki drobne elementy muzyki poważnej, która również miała duży udział w jego muzycznej przeszłości.

Strona Oficjalna: http://www.soundwalker.pl

Ostatnia zmiana: 30.04.2010